Nasza klinika jest wyposażona w najnowocześniejsze urządzenie do sedacji wziewnej z zastosowaniem podtlenku azotu (gazu rozweselającego). Dzięki tej metodzie pacjent rozluźnia się i pozostaje w stanie głębokiego odprężenia. Często nie pamięta samego zabiegu lub pamięta go fragmentarycznie. Czas zabiegu wykonywanego w sedacji wziewnej subiektywnie skraca się pacjentowi.
Dzięki temu możemy zrezygnować z tradycyjnie stosowanej strzykawki z igłą w przypadku niewielkich zabiegów. Doskonale sprawdza się podczas ekstrakcji zębów mlecznych u dzieci. Z powodzeniem stosowane jest także podczas zabiegów higienizacji.

Przy użyciu tej metody jako wprowadzenia do znieczulenia pacjent nie czuje strachu przed ukłuciem oraz samego ukłucia podczas tradycyjnego znieczulenia.

Sedacja wziewna - znieczulenie podtlenkiem azotu

Nasze metody sprawdzają się doskonale zarówno u małych pacjentów jak również u osób cierpiących na dentofobię lub z nadwrażliwością na ból.

Znieczulenie podtlenkiem azotu

Znieczulenie komputerowe i sedacja wziewna u dzieci

Dzięki bardzo wysokiej skuteczności i świetnej akceptacji przez pacjentów, znieczulenie podtlenkiem azotu jest szczególnie zalecane u dzieci, osób z dentofobią, pacjentom odczuwającym lęk przed wizytą u dentysty, a także osobom szczególnie wrażliwym na ból.