Jednym z naszych piorytetów jest to, by pacjenci w gabinecie czuli się komfortowo i bezpiecznie. By zabiegi mogły być wykonywane bezboleśnie i prawie nieodczuwalnie przez pacjentów mamy różne formy znieczulenia dostępne u nas w klinice.

W naszym gabinecie leczymy wielu pacjentów, którzy dotychczas panicznie bali się stomatologów. Jest to możliwe dzieki możliwości leczenia z użyciem podtlenku azotu (sedacji wziewnej) jak również znieczulenia ogólnego (sedoanalgezji).

Sedoanalgezja to forma znieczulenia ogólnego, która polega na podaniu środków medycznych pacjentowi przez lekarza, specjalistę anestezjologii i intensywnej terapii. Po podaniu leków pacjent czuje się głeboko odprężony i często pogrążony jest we śnie. Pacjent dzieki sedoanalgezji nie pamięta przebiegu zabiegu. Dlatego, że zachowana jest minimalna świadomość, pacjent współpracuje podczas zabiegu, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i trwa krócej.

Pacjent po zabiegu wykonywanym w sedoanalgezji może opuścić klinikę niedługo po leczeniu. Wskazane jest jednak by nie planować pracy lub zajęć wymagających koncentracji po zabiegu. Zabronione jest prowadzenie pojazdów mechanicznych w tym samym dniu po sedoanalgezji. Zalecamy również by pacjent po zabiegu udał się do domu taksówką lub pod opieką bliskiej osoby.

Osoby planujące zabieg w sedoanalgezji powinny wcześniej zgłosić się na konsultację celem badania i zaplanowania leczenia. Planowanie jest bardzo ważne, gdyż zabieg w sedoanalgezji może być bezpiecznie prowadzony przez określony czas.

Przed zabiegiem pacjent wykonuje niezbędne badania lekarskie, by móc być zakwalifikowanym przez lekarza anestezjologa do sedoanalgezji. Badania przeważnie wykonywane są w trakcie jednego dnia dlatego zabiegi w znieczuleniu ogólnym możemy wykonywawać również u pacjentów przyjeżdzających na krótko do naszej kliniki. Ważne jest by 3-4 godziny przed zabiegiem pacjent nie jadł i i nie pił. Jest to bezwzględnie konieczne do bezpieczeństwa wykonywanego znieczulenia.

Znieczulenie stomatologiczne ogólne w 3G Dentist w Krakowie