Implanty stomatologiczne to jedna z najbardziej skutecznych obecnie technik leczenia ubytków zębowych. Protezy ruchome są w stanie zastąpić naturalne uzębienie jedynie w 30%, implanty z kolei stanowią niemal 100% zastępstwo zębów. Metoda ta może być stosowana u osób, które skończyły 20 rok życia, nie ma jednak górnego ograniczenia wiekowego. Jeden implant zębowy może posłużyć jako podstawa do rekonstrukcji kilku zębów. Co warto wiedzieć o nich?

Implanty zębowe – im szybciej, tym lepiej

Implanty mocowane są na kości szczęki. W przypadku braku jakiegoś zęba, sąsiednie muszą przejąć jego zadania, przez co są bardziej obciążone, a to wpływa na ich szybsze zużycie i deformację. Z kolei kość w miejscu brakującego zęba, pozbawiona regularnego obciążenia, z czasem staje się coraz cieńsza, co z biegiem czasu będzie utrudniało zabieg wszczepienie implantów. Ważne jest więc, aby nie odkładać wizyty u stomatologa zbyt długo, ponieważ będzie się to wiązało z koniecznością dodatkowych zabiegów regenerujących kości szczęki. W efekcie wydłuży się czas leczenia, a jego koszty wzrosną.

Tytanowe zęby prawie jak naturalne

Implant stomatologiczny to stożkowaty zamiennik korzenia zęba. Wykonany jest ze stopów tytanu – metalicznego pierwiastka, który łączy wytrzymałość z niewielką wagą, wykazuje odporność na działanie chlorków i kwasów, a co najważniejsze cechuje się olbrzymią kompatybilność z tkankami organizmu ludzkiego. Wbrew powszechnym obawom nie będzie sprawiał problemów przy przechodzeniu bramki bezpieczeństwa na lotnisku czy podczas przeprowadzania rezonansu magnetycznego.

Co warto wiedzieć o implantach zębowych

Zamontowanie implantu stomatologicznego wymaga przeprowadzenia wcześniejszych zabiegów przygotowawczych. Przede wszystkim należy przeprowadzić badanie tomograficzne jamy ustnej. Przez cały proces należy utrzymywać nienaganny stan higieny uzębienia, aby uniknąć stanów zapalnych, które spowodowałyby odrzucenie implantu. Sam zabieg przeprowadza chirurg stomatolog. W wielu mniejszych miejscowościach znalezienie dentysty ze specjalizacją chirurgiczną może okazać się problematyczne. Jeśli więc szukasz takiego specjalisty to dobrym miejscem na implanty zębowe Kraków jest. Gabinet stomatologiczny Kraków 3G Dentist zaprasza do sprawdzenia oferty.