Informacje ogólne

effect_marek2-9285 (Copy)

Lek. dent. Marek Woźniacki jest absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował zarówno na Wydziale Lekarskim, jak i Stomatologicznym. Dyplom i tytuł lekarza medycyny uzyskał w 2007 roku, rok później – tytuł lekarza dentysty. Jest jednym z nielicznych lekarzy, którzy ukończyli w Krakowie te dwa fakultety.

Od 2010 roku należy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Mówi się o nim, że pasję do stomatologii ma we krwi, gdyż jego rodzina od trzech pokoleń specjalizuje się w tej dziedzinie. Wiedzę praktyczną przekazał mu dziadek oraz ojciec, obydwaj lekarze dentyści. Już w trakcie studiów brał udział w wielu kursach i szkoleniach z zakresu protetyki, endodoncji oraz implantologii. Doświadczenie zawodowe nabył m.in. w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Nowym Wiśniczu, a także w Klinice Stomatologicznej IndexMedica, gdzie od 2009 roku zajmował się leczeniem pacjentów zagranicznych. Od 2010 roku kieruje rodzinną prywatną praktyką stomatologiczną.

Lek. dent. M. Woźniacki nieustannie zdobywa kolejne umiejętności, uczestnicząc w wielu szkoleniach i kursach specjalistycznych. Potwierdzeniem tego są liczne posiadane przez niego dyplomy i certyfikaty. Ukończył m.in. kursy takie jak: „Preparacja zębów pod korony i mosty. Atraumatyczna metoda dla przyzębia” (DenCo – dental conference), „Planowanie Implantologiczne gwarancją sukcesu. Najnowsze oprogramowania z rodziny Simplant” (Biomet3), „Standardy nowoczesnej stomatologii”, „Kurs protetyczny z systemu implantologicznego ANKYLOS®” czy „Protetyka i Endodoncja”. Swoją wiedzę aktualizuje również podczas zjazdów i sympozjów naukowych, na których dzieli się zdobytym doświadczeniem z innymi specjalistami. Prowadzi szkolenia praktyczne i wykłady z zakresu radiologii oraz protetyki dla lekarzy stomatologów.

Interesuje się także dziedziną medycyny estetycznej. Ukończył szereg specjalistycznych kursów w tym zakresie, zdobywając wiedzę i uprawnienia do wykonywania zaawansowanych zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej i preparatów wypełniających.

Sukcesywnie zgłębia wiedzę z zakresu radiologii. W obrębie jego pozazawodowych zainteresowań znajduje się m.in. jazda na motorach enduro i trial. Prócz tego spędza swój wolny czas podróżując do trudno dostępnych miejsc świata.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. dent. M. Woźniacki

Lek. dent. Marek Woźniacki oferuje swoim pacjentom pełen zakres usług stomatologicznych, w tym chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz protetyki. Przeprowadza również zabiegi z zakresu profilaktyki oraz leczenia zachowawczego i endodontycznego (także z użyciem mikroskopu). Ponadto posiada odpowiednie kompetencje i doświadczenie w dziedzinie medycyny estetycznej.