Leczenie endodontyczne

Endodoncja znana jest powszechnie jako metoda leczenia kanałowego zębów. Wprowadza się je przy nieodwracalnych stanach zapalnych miazgi zęba. Wielokrotnie, jest to ostatnia szansa na uratowanie chorego zęba. Leczenie endodontyczne przez wielu pacjentów kojarzone jest z bólem i dyskomfortem. Nowoczesna stomatologia, dysponując innowacyjnymi technikami i odpowiednim sprzętem, oferuje skuteczne metody ratowania zębów przy zachowaniu komfortu pacjenta.
W klinice stomatologicznej 3G Dentist w Krakowie dokonamy wnikliwej diagnostyki stanu chorobowego uzębienia oraz dobieramy najefektywniejsze i najkorzystniejsze metody leczenia.
3G Dentist w Krakowie w ramach leczenia endodontycznego oferuje:
• leczenie mikroendodontyczne i mikrochirurgiczne z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego
• najnowsze techniki, materiały i narzędzia zabiegowe
• leczenie jednowizytowe
• powtórne leczenia endodontyczne
• usuwanie złamanych narzędzi i ciał obcych z kanałów korzeniowych
• udrażnianie zatkanych kanałów korzeniowych za pomocą ultradźwiękówbr> Leczenie kanałowe przeprowadzane jest pod znieczuleniem miejscowym. Polega ono na czyszczeniu komory oraz kanałów korzenia zęba. Po dokładnym wyczyszczeniu z miazgi w stanie zapalnym, lekarz podejmuje działania związane z dezynfekcją zęba. Następnie, dokonuje się wypełnienia kanałów odpowiednim materiałem. Długość leczenia uzależniona jest od zaawansowania choroby zęba. Program endodoncji oraz cena zabiegu ustalane są przez lekarza indywidualnie.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem
W leczeniu skomplikowanych przypadków, wykonujemy endodoncję mikroskopową. Nowoczesne mikroskopy stomatologiczne pozwalają na niezwykle dokładne oczyszczenie kanałów – nawet takich, które trudno wyczyścić normalną metodą np. kanałów zakrzywionych, zarośniętych lub wąskich. Mikroskop zwiększa szanse powodzenia leczenia i może uratować nawet beznadziejny przypadek zęba, skazanego na ekstrakcję. Leczenie kanałowe pod mikroskopem rekomendowane jest we wszystkich trudnych przypadkach, w których chcemy uniknąć zabiegu usunięcia zęba.
W klinice 3G Dentist w trakcie niektórych zabiegów (np. leczenie kanałowe) wykorzystujemy najnowocześniejszy mikroskop.
Dzięki temu lekarz może zobaczyć anomalie anatomiczne, sztuczne przeszkody w kanałach korzeniowych oraz efekty powikłań wcześniejszych działań leczniczych (perforacje, resorpcje).
W klinice 3G Dentist lekarze standardowo wykorzystują mikroskopy operacyjne, które pozwalają osiągnąć unikalną jakość oraz precyzję w technice udrażniania i wypełniania kanałów korzeniowych.
Praca w powiększeniu wraz z wykorzystaniem najnowszych, komputerowo sterowanych systemów w trakcie opracowywania kanałów korzeniowych, umożliwia lekarzom wyleczenie większości zębów kwalifikowanych wcześniej do usunięcia.
Cena leczenia kanałowego przez endodontę
Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług. Cena leczenia kanałowego oraz endodoncji pod mikroskopem uzależniona jest od stanu chorobowego zęba. W celu uzyskania dokładnej wyceny leczenia, zapraszamy na konsultację do naszej kliniki stomatologicznej w Krakowie.

Cennik