Stomatologiadziecięca

Stomatologia dziecięca to dla nas priorytet. W klinice stomatologicznej 3G Dentist w Krakowie zdajemy sobie sprawę z istnienia głęboko zakorzenionego strachu wśród najmłodszych, spowodowanego traumatycznymi przeżyciami podczas zabiegów stomatologicznych. Kiedy u dziecka pojawią się pierwsze ząbki, niezwłocznie powinniśmy zgłosić się z nim do dentysty. Dentysta dla dzieci powinien sprawdzić uzębienie dziecka oraz przeprowadzić z dzieckiem oraz rodzicem rozmowę odnośnie właściwej higieny jamy ustnej. Wskazówki i rady dentysty dziecięcego z pewnością nauczą malucha i jego troskliwych rodziców odpowiedniej pielęgnacji zębów, dzięki czemu dziecko na długo będzie mogło cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Dobry dentysta dladzieci

Wszyscy rodzice szukają dobrego stomatologa dla dzieci. Dentysta dziecięcy powinien być nie tylko dobrym specjalistą, ale powinien również wyróżniać się dobrym podejściem do dzieci i cierpliwością do małych pacjentów. Misją kliniki stomatologicznej 3G Dentist w Krakowie jest zmiana wyobrażenia o leczeniu zębów u dzieci, aby nie wiązały wizyty u stomatologa ze stresem i dyskomfortem. Specjalnie w tym celu stworzyliśmy program opieki stomatologicznej dla dzieci. W naszych gabinetach, najmłodsi pacjenci są najważniejsi. Na podstawie wieloletniego doświadczenia w stomatologii dziecięcej, przygotowaliśmy program adaptacyjny, dzięki któremu mali pacjenci polubią wizyty u dentysty.

Plan programu stomatologii dziecięcej kliniki stomatologicznej:

• Pierwsza wizyta adaptacyjna – stomatolog dziecięcy lub higienistka w trakcie wizyty opowiedzą dziecku o sprzęcie w gabinecie, o zabiegach stomatologicznych, mogą przedstawić personel kliniki. W trakcie pierwszej wizyty z dzieckiem zazwyczaj nie rozpoczynamy leczenia tylko zapoznajemy dziecko z gabinetem, pokazujemy różne sprzęty z którymi pracujemy, oraz przeprowadzamy wstępną rozmowę o metodach utrzymania higieny jamy ustnej. Ustalany jest wtedy również indywidualny plan kolejnych wizyt.
• W takcie kolejnych wizyt, higienistka przeprowadza drobne zabiegi higienizacyjne, profilaktyczne lub lecznicze, np. polerowanie ząbków usuwanie nalotu, lakierowanie, lakowanie. Rodzaj zabiegów jest uzależniony od potrzeb i współpracy dziecka oraz wstępnego przeglądu stomatologicznego. W razie konieczności, dziecko jest od razu umawiane do lekarza dentysty.

Celem dobrze przeprowadzonej wizyty adaptacyjnej jest oswojenie najmłodszego pacjenta z gabinetem, pozwolenie mu na zapoznanie się z lekarzem i higienistką, a następie jeśli to konieczne – rozpoczęcie właściwego leczenia.

Chirurgia dziecięca

Wizyta adaptacyjna ma na celu wyeliminowanie sytuacji, podczas której wizyta zabiegowa przeprowadzona bez odpowiedniego przygotowania, naraża dziecko na stres i wywołuje negatywne skojarzenia oraz emocje. Pamiętajmy, że wizyta u chirurga stomatologicznego, jest dla dziecka szczególnie stresująca – do niej w szczególności powinno być dziecko odpowiednio przygotowane. Chirurgiczne leczenie zębów u dzieci nie musi jednak wiązać się z bólem. Nowoczesne techniki leczenia chirurgicznego oraz znieczulenia miejscowe dla dzieci, dają możliwość wykonania przez stomatologa bezbolesnych zabiegów. Każdy środek znieczulający jest indywidualnie dobierany do dziecka. Znieczulenie stosowane jest jedynie wtedy, kiedy faktycznie jest ono niezbędne – m.in. podczas zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Na zastosowanie przez dentystę znieczulenia u dziecka, wymagana jest zgoda jego rodzica.

Ceny wizyt

Konsultacja 25 minut

120 zł

Konsultacja 45 minut

180 zł

Wizyta lecznicza 25 minut

180 zł

Lakowanie zęba

140 zł

Lapisowanie

180 zł

Wypełnienie w zębie mlecznym

165 zł

Ekstrakcja zęba mlecznego

190 zł

Klinika stomatologiczna 3G Dentist w Krakowie oferuje:

Wizyty adaptacyjne

Leczenie mlecznych zębów

Nauka mycia zębów

Specjalne materiały stworzone z myślą o najmłodszych

Programy profilaktyczne, podczas których lekarz przeprowadza zabiegi profilaktyczne, mające na celu zabezpieczenie oraz poprawę ogólnego stanu higieny jamy ustnej.