Pierwsza wizyta

Wybierając się na pierwszą wizytę u dentysty należy zabrać ze sobą wszystkie zdjęcia rentgenowskie zębów jakie są w posiadaniu pacjenta nawet jeśli są one sprzed kilku miesięcy. Mogą one zostać dostarczone w formie fizycznej lub cyfrowej. Jeśli nie możemy ich odnaleźć nie trzeba się od razu martwić. W razie potrzeby możemy zrobić niezbędne zdjęcia w naszej pracowni rentgenowskiej nieopodal naszej kliniki przy ul. Kieleckiej 17.

Najlepiej zgłosić się na wizytę jeszcze zanim sam zauważysz problem w swojej jamie ustnej lub gdy coś już bardzo boli. Weź pod uwagę, że nie zawsze da się w parę minut naprawić złamaną jedynkę gdy widzimy się po raz pierwszy i nie mamy żadnej dokumentacji co i jak było wcześniej robione. Niemniej staramy się pomóc i zrobić co w naszej mocy także w takich podbramkowych sytuacjach. Pamiętaj, że każdy pacjent zobowiązany jest przed pierwszą wizytą wypełnić kartę pacjenta. Są to wymogi zgodne z aktualnie obowiązującym w Polsce prawem. Dlatego dobrze jest też przyjść do gabinetu kilka minut wcześniej, by zdążyć zapoznać się z dokumentacją i odpowiedzieć na pytania przed rozpoczęciem wizyty.

Na pierwszej wizycie przeprowadzamy badanie stomatologiczne. Wykonujemy niezbędne badania dodatkowe. Rozmawiając dowiadujemy się jakie są potrzeby naszego pacjenta starając się do nich dostosować. Gdy stwierdzamy, że wymagane jest leczenie, ustalamy jego zakres i omawiamy możliwe plany jego realizacji. Planujemy harmonogram spotkań. Jeśli jest potrzeba, kierujemy na badania dodatkowe lub na konsultacje z naszymi specjalistami. W niektórych przypadkach kierujemy również do lekarzy innych dziedzin medycyny.

Pamiętaj !!! Planowanie jest najważniejsze, a podstawą planowania jest prawidłowa diagnostyka. To od tego staramy się zawsze zaczynać.