Stomatologia dziecięca

Dobry dentysta dla dzieci
Wszyscy rodzice szukają dobrego stomatologa dla dzieci. Dentysta dziecięcy powinien być nie tylko dobrym specjalistą, ale powinien przede wszystkim wyróżniać się dobrym podejściem do dzieci i cierpliwością do małych pacjentów. Misją kliniki stomatologicznej 3G Dentist w Krakowie jest zmiana wyobrażenia o leczeniu zębów u dzieci, aby nie wiązały wizyty u stomatologa ze stresem i dyskomfortem. Specjalnie w tym celu wypracowaliśmy metody opieki stomatologicznej dla dzieci. W naszych gabinetach, najmłodsi pacjenci są najważniejsi. Na podstawie wieloletniego doświadczenia w stomatologii dziecięcej, przygotowaliśmy program adaptacyjny, dzięki któremu mali pacjenci polubią wizyty u dentysty.

Plan programu stomatologii dziecięcej kliniki stomatologicznej:
• Pierwsza wizyta adaptacyjna – higienistka lub lekarz w trakcie wizyty opowie dziecku o sprzęcie w gabinecie, o zabiegach stomatologicznych, przedstawi lekarza dentystę oraz personel kliniki. W trakcie pierwszej wizyty z dzieckiem zazwyczaj nie rozpoczynamy leczenia tylko zapoznajemy dziecko z gabinetem oraz przeprowadzamy wstępną rozmowę o metodach utrzymania higieny jamy ustnej. Ustalany jest wtedy również indywidualny plan kolejnych wizyt.
• W takcie kolejnych wizyt, higienistka lub lekarz przeprowadza drobne zabiegi higienizacyjne, profilaktyczne lub lecznicze, np. polerowanie ząbków usuwanie nalotu, lakierowanie, lakowanie. Rodzaj zabiegów jest uzależniony od potrzeb i współpracy dziecka oraz wstępnego przeglądu stomatologicznego. W razie konieczności, dziecko jest od razu umawiane do lekarza dentysty.
Celem dobrze przeprowadzonej wizyty adaptacyjnej jest oswojenie najmłodszego pacjenta z gabinetem, pozwolenie mu na zapoznanie się z lekarzem i higienistką, a następie jeśli to konieczne – rozpoczęcie właściwego leczenia.

Dobry dentysta dla dzieci
Chirurg – stomatologia dziecięca
Chirurg – stomatologia dziecięca
Wizyta adaptacyjna ma na celu wyeliminowanie sytuacji, podczas której wizyta zabiegowa przeprowadzona bez odpowiedniego przygotowania, naraża dziecko na stres i wywołuje negatywne skojarzenia oraz emocje. Pamiętajmy, że wizyta u chirurga stomatologicznego, jest dla dziecka szczególnie stresująca – do niej w szczególności powinno być dziecko odpowiednio przygotowane. Chirurgiczne leczenie zębów u dzieci nie musi jednak wiązać się z bólem. Nowoczesne techniki leczenia chirurgicznego oraz znieczulenia miejscowe w połączeniu z gazem rozweselającym dla dzieci, dają możliwość wykonania przez stomatologa bezbolesnych zabiegów. Każdy środek znieczulający jest indywidualnie dobierany do dziecka. Znieczulenie stosowane jest zawsze wtedy, kiedy tylko jest ono niezbędne – m.in. podczas zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Na zastosowanie przez dentystę znieczulenia u dziecka, wymagana jest zgoda jego rodzica.

Klinika stomatologiczna 3G Dentist w Krakowie oferuje:
• Wizyty adaptacyjne
• Programy profilaktyczne, podczas których lekarz lub higienistka przeprowadza zabiegi profilaktyczne, mające na celu zabezpieczenie oraz poprawę ogólnego stanu higieny jamy ustnej
• Leczenie mlecznych zębów
• Nauka czyszczenia zębów
• Edukację prawidłowych zachowań żywieniowych
• Konsultacje ortodontyczne

W ofercie kliniki 3G Dentist w Krakowie znajdują się m.in. usługi: