Profilaktyka

Oferta 3G Dentist w ramach profilaktyki
Przez cały okres leczenia w klinice 3G Dentist prowadzimy dokumentację fotograficzną przypadku, dzięki czemu każdy pacjent może z dużą łatwością porównać efekty przed i po przeprowadzonym zabiegu. W ramach działań profilaktycznych proponujemy naszym pacjentom złożony zestaw zabiegów zabezpieczających oraz poprawiających ogólny stan higieny jamy ustnej. Dla każdego pacjenta korzystającego z naszych usług przygotowujemy indywidualny program profilaktyki stomatologicznej.

Dla każdego pacjenta korzystającego z naszych usług przygotowujemy indywidualnie dobrany, kompleksowy program profilaktyki stomatologicznej. Nad jego realizacją przez cały czas Państwa pobytu w naszej klinice, czuwać będzie doświadczony i przeszkolony personel, gotowy w każdej chwili udzielić wyczerpującej informacji na temat przebiegu leczenia. W trakcie zabiegów z zakresu profilaktyki, dla komfortu i lepszego zrozumienia procesu leczenia stomatologicznego przez pacjenta, możemy wykorzystać kamerę wewnątrz ustną, dzięki której można zobaczyć swoje uzębienie. W ramach badań diagnostycznych wykonujemy również rtg pantomograficzne i zdjęcia cefalometryczne.
Oferta 3G Dentist w ramach profilaktyki
Higienizacja kluczem do zdrowia jamy ustnej
Higienizacja kluczem do zdrowia jamy ustnej
Szczotkowanie oraz nitkowanie zębów nie wystarczy, żeby skutecznie usuwać kamień nazębny, osady, czy przebarwienia. Aby zapewnić sobie właściwą profilaktykę jamy ustnej i zadbać o prawidłowy jej stan należy przynajmniej co 6 miesięcy udać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalne zabiegi higienizacyjne. Dzięki temu możemy zachować piękny i zdrowy uśmiech oraz uniknąć poważnych konsekwencji związanych z nieprawidłową higieną zębów lub jej brakiem, np. rozwój próchnicy, krwawienie dziąseł.

Profesjonalna higiena jamy ustnej obejmuje:
- skaling - usunięcie kamienia nad i poddziąsłowego
- piaskowanie - usuwanie osadów i przebarwień
- polerowanie - wygładzenie powierzchni zęba
- fluoryzacja - wzmocnienie zębów i szkliwa oraz zniwelowanie uczucia nadwrażliwości

Warto pamiętać, że nagromadzenie się kamienia oraz osadów może przyczyniać się w dużej mierze do powstawania ubytków. Nieusuwane sprzyjają powstawaniu próchnicy, są przyczyną nieświeżego oddechu, powodują nadwrażliwość zębów oraz krwawienie dziąseł. Wiele osób nadal ignoruje prawidłowe wykonywanie podstawowych czynności związanych z higieną jamy ustnej. Warto jednak wiedzieć, że dzięki nim można w znaczny sposób poprawić zdrowie i estetykę swojego uśmiechu.

W ofercie kliniki 3G Dentist w Krakowie znajdują się m.in. usługi: