Protetyka

Wkłady z włókna szklanego, korony, mosty
Wkłady z włókna szklanego wykorzystywane są głównie po leczeniu kanałowym zęba. Ich celem jest wzmocnienie bardzo zniszczonego zęba. W specjalnie nawiercone otwory w kanale zęba wklejamy wkłady zamocowane na specjalnym cemencie. Kolejno odbudowujemy koronę zęba, tak aby kształtem przypominała ząb.
Zęby mocno zniszczone, które zostały wzmocnione wkładem z włókna szklanego często są kwalifikowane do okoronowania, tzn. musi być wykonana na nie korona protetyczna.
Lekarz szlifuje wcześniej odbudowany ząb, aby móc pobrać wycisk specjalną masą i przekazać go do naszego laboratorium. Na wizycie dobieramy też kolor, jaki finalnie będzie miała praca protetyczna, kolor ustalany jest z pacjentem.
W laboratorium technik, który będzie wykonywał koronę, odlewa modele, które posłużą mu do wykonania pracy protetycznej.
Gdy praca zostanie wykonana, wraca ona do naszego gabinetu i na kolejnej wizycie przymierzamy wykonana koronę. Jeśli pacjent akceptuje pracę (kształt kolor), wtedy przystępujemy do jej cementowania. Po przyklejeniu lekarz dopasowuje koronę do zgryzu, tak aby pacjent mógł cieszyć się jej użytkowaniem.

Głównym celem mostów jest uzupełnienie brakującego zęba. Lekarz szlifuje dwa sąsiednie zęby lub więcej, tak aby moc nałożyć na nie pracę protetyczną. Pobiera on też wyciski, dobiera kolor i przekazuje je technikowi. Po przygotowaniu przez technika pracy protetycznej jest ona gotowa do osadzenia. Praca obejmuje nakłady na oszlifowane zęby i brakujący ząb tzw. przęsło. Podobnie jak koronę, mosty osadza się na cemencie. Końcowym etapem jest dopasowanie pracy protetycznej do zgryzu.
Przyklejona praca służy Państwu przez wiele lat.
Wkłady z włókna szklanego, korony, mosty
Protezy, licówki, inlaye, overleye
Protezy, licówki, inlaye, overleye
W 3G Dentist wykonujemy również protezy. Na wizycie konsultacyjnej będą mogli Państwo dowiedzieć się jaki rodzaj protezy możemy zaproponować, tak aby byli Państwo jak najbardziej zadowoleni z danego rozwiązania.
Aby móc wykonać taki rodzaj uzupełnienia protetycznego musimy pobrać wycisk i wysłać go do naszego laboratorium.
Do wykonania protezy potrzebujemy zazwyczaj 4 wizyty.
Pierwsza wizyta, na której pobierane są wyciski.
Druga wizyta, na której ustala się wysokość zwarciową oraz dobiera kolor zębów w protezie.
Trzecia wizyta, na której przymierzamy protezę wykonaną z wosku dentystycznego (w wosku są ustawione zęby), pacjent ma możliwość zobaczenia jak będzie wyglądał efekt końcowy oraz wniesienia poprawek (jeśli takowe są potrzebne).
Czwarta wizyta, na której oddajemy pracę protetyczną.

Licówki mają na celu estetyczne poprawienie wyglądu zębów.
Licówki - charakteryzują się tym, że są przyklejane tylko na przednią, licową część zęba. Ząb jest minimalnie szlifowany w przedniej części zęba. Pobierane są wyciski oraz dobierany jest kolor. Wyciski trafiają do technika, który przygotowuje pracę protetyczną. Po powrocie pracy protetycznej do naszego gabinetu jest ustalana wizyta z pacjentem na osadzenie pracy protetycznej. Licówki cementowane są na specjalnym cemencie stomatologicznym.

Inlaye, overleye - są to uzupełnienia protetyczne, które również wymagają oszlifowania zęba w zależności od jego zniszczenia. Pobrane wyciski oraz dobrany kolor trafiają w ręce technika, który wykona dane uzupełnienie.
Na wizycie w gabinecie osadza się pracę na cemencie stomatologicznym oraz dopasowuje do zgryzu.
Inley - szlifowany jest w części żującej zęba.
Overley - szlifowany jest w trochę większej części zęba, bez ingerowania w tkanki miękkie zęba.

W ofercie kliniki 3G Dentist w Krakowie znajdują się m.in. usługi: