Skaner 3D

Dentystyczny skaner iTero:
Dzieki skanerowi iTERO nie ma już potrzeby wykonywania tradycyjnych wycisków. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które mają odruch wymiotny lub zwyczajnie bardzo źle znoszą pobieranie klasycznych wycisków w gabinecie stomatologicznym. Metoda cyfrowa jest najbardziej komfortowa dla pacjenta. Nawet delikatne zęby lub zęby u osób z chorobami przyzębia pozostaną na swoim miejscu po takim badaniu.
Wyciski w wersji cyfrowej mogą być wykonywane wielokrotnie i dzieki temu możemy obserwować:
• postęp leczenia ortodontycznego
• zmiany jakie zachodzą w naszych zębach na przestrzeni miesięcy lub lat.

Dzięki skanerowi iTERO w ciągu kilku minut widać jaki może być efekt leczenia ortodontycznego w naszym przypadku. Jego unikalne oprogramowanie w połączeniu z systemem INVISALIGN potrafi zwizualizować zmiany ustawienia naszych zębów jakie są możliwe do wykonania. Dodatkowo możemy wprowadzać zmiany zgodne z naszymi oczekiwaniami po to, by zobaczyć jak będzie wyglądał nasz wymarzony uśmiech. Na podstawie jednego cyfrowego skanu wykonuje się wiele symulacji, uwzględniających różne warianty leczenia.
Dodatkowo, propozycję planowanego leczenia pacjent może otrzymać drogą mailową. Może wtedy bez pośpiechu obejrzeć spodziewane efekty leczenia ortodontycznego w dowolnej chwili, a także zapoznać się szczegółowo z systemem INVISALIGN czy zadać pytania lekarzowi prowadzącemu w razie wątpliwości.
Tylko z pomocą skanera iTERO oraz systemu INVISALIGN możliwe jest ustalenie z lekarzem i zobaczenie wizualizacji tego co chcemy i możemy osiągnąć leczeniem ortodontycznym jeszcze przed jego rozpoczęciem. Gdy jesteśmy zadowoleni z efektów planowanego leczenia możemy natychmiast rozpocząć proces leczenia INVISALIGN.
Osoby, które są w trakcie leczenia ortodontycznego INVISALIGN w klinice 3G DENTIST mają okresowo wykonywane bezpłatne kontrole skanerem iTERO celem precyzyjnej kontroli procesu i bezpieczeństwa leczenia.
Pacjenci ścierający zęby mogą, dzięki funkcji Timelaps skanera iTERO, obserwować postępujące zmiany w swoim uzębieniu i przewidywać ich progresję. Wykonane skany mogą być nieodzownym źródłem informacji w przypadku, gdy będzie potrzebna rekonstrukcja zniszczonych zębów.
Wewnątrzustny skaner iTERO może też służyć do planowania leczenia protetycznego. Wykonane za jego pomocą wyciski 3D wykorzystywane są do wykonania koron i mostów.
Dentystyczny skaner iTero:
Zalety skanowania zębów skanerem iTero:
Zalety skanowania zębów skanerem iTero:
• brak konieczności używania masy wyciskowej
• brak konieczności powtarzania wycisku
• trwałość wykonanych wycisków w czasie i łatwość ich przechowywania
• bezpieczne dla pacjentów z chorobami przyzębia, u których istnieje ryzyko uszkodzenia zęba podczas pobierania klasycznego wycisku
• szybsze przekazanie wycisku do laboratorium i tym samym wykonanie usługi w krótszym czasie.

W ofercie kliniki 3G Dentist w Krakowie znajdują się m.in. usługi: