Znieczulenie ogólne, gaz rozweselający

Sedacja wziewna-gaz rozweselający
Gaz rozweselający to podtlenek azotu. Jest to gaz bez zapachu i smaku. Podawany w różnym stężeniu wraz z tlenem działa uspokajająco i przeciwbólowo. Mieszanka gazów podawana jest przez maskę założoną na nos. Działanie gazu rozweselającego pacjent odczuwa już po kilku minutach od czasu rozpoczęcia oddychania gazem rozweselającym. Stan odprężenia i uspokojenia utrzymuje się tak długo jak pacjent oddycha tym gazem. Jego działanie mija gdy lekarz zacznie podawać sam tlen lub gdy pacjent przestanie oddychać przez nos, na którym założona jest maska.
Dzięki stosowanym przez nas urządzeniu mamy możliwość stosowania różnego stężenia gazu rozweselającego do tlenu, dlatego możemy regulować stan pacjenta i siłę działania przeciwbólowego. Nie wszyscy w ten sam sposób odczuwają działanie gazu rozweselającego. U dzieci często gaz rozweselający może być stosowany jako wystarczające znieczulenie do leczenia zębów mlecznych i prostych usunięć zębów mlecznych. U dorosłych jest doskonałe do wykonywania zabiegów higienizacji, które często pacjenci uznają za nieprzyjemne.
Sedacja wziewna-gaz rozweselający
Znieczulenie ogólne
Znieczulenie ogólne
W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi w asyście lekarza anestezjologa, który podając właściwe leki utrzymuje pacjenta w stanie minimalnej świadomości z zachowaniem własnego oddechu. Jest to bezpieczne rozwiązanie dla osób, które bardzo boją się dentysty i nie wyobrażają sobie swojego leczenia dentystycznego będąc w pełni świadomym. Znieczulenie ogólne, które wykonujemy to sedoanalgezja. W takim znieczuleniu możemy wykonywać wszystkie rodzaje zabiegów stomatologicznych. Z powodów fizjologicznych i bezpieczeństwa maksymalnie pojedyncza wizyta nie powinna być dłuższa niż 4-5 godzin jednorazowo. Przed zabiegiem wykonywanym w sedoanalgezji niezbędna jest konsultacja celem omówienia zakresu zabiegów, zlecenia niezbędnych badań krwi przed zabiegiem, ustalenia długości planowanego zabiegu oraz wypełnienia niezbędnych ankiet o swoim zdrowiu. Pacjent przed zabiegiem w sedoanalgezji musi powstrzymać się od jedzenia i picia prze minimum 6 godzin przed planowanym zabiegiem. Złamanie tego zakazu może grozić stanem zagrożenia życia i w takim wypadku zabieg będzie musiał być przesunięty na inny termin. Po zabiegu w sedoanalgezji zabronione jest prowadzenie pojazdów mechanicznych oraz spożywanie alkoholu w dniu zabiegu. Zabiegi w znieczuleniu ogólnym wykonują wszyscy nasi lekarze w asyście lekarza anastezjologa.

W ofercie kliniki 3G Dentist w Krakowie znajdują się m.in. usługi: