Spark

Czym jest Spark?
Spark to najprościej mówiąc następca systemu Invisalign, czyli systemu cyfrowo produkowanych przeźroczystych nakładek, które noszone są na zębach. Wykonane z termoplastycznego tworzywa, pozostają praktycznie niewidoczne podczas użytkowania. Pierwszą podstawową rzeczą, dzięki której Spark wyróżnia się na tle innych nakładek to materiał, z którego stworzone są same nakładki. Materiał ten jest bardziej odporny na przebarwienia niż Invisalign, zapewniający trwałą, nieprzerwaną siłę nacisku na zęby przy zachowaniu komfortu pacjenta.
Każdy etap noszenia danego zestawu nakładek Spark powinien obejmować 7-14 dni zależnie od preferencji lekarza i założeń planu leczenia. System jest też odpowiedni dla różnego rodzaju wad ortodontycznych - od łagodnych po złożone, gdyż umożliwia stosowanie różnego rodzaju akcesoriów (tzw. attachments) wspomagających proces leczenia.
Czym jest Spark?
Wygoda przede wszystkim
Wygoda przede wszystkim
Przeźroczyste nakładki są uznawane za metodę wygodniejszą od aparatów stałych, bardziej precyzyjną oraz szybszą, dlatego że nie powodują zbędnych ruchów zębów. Jeśli chodzi o koszty Spark, wszystko jest sprawą indywidualną, jednak ogólnie można je uznać za porównywalne z leczeniem za pomocą Invisalign. Z punktu widzenia pacjenta istotna jest wygoda (nakładki nie przeszkadzają w codziennych aktywnościach i są praktycznie niewidoczne). Trzeba je co prawda nosić 22 godziny na dobę, ale w razie potrzeby można je zdjąć, np. na czas obiadu, mycia zębów czy randki. Można w nich uprawiać każdy sport! Do tego, w porównaniu z tradycyjnym aparatem stałym z zamkami, są praktycznie bezusterkowe.