Invisalign

Niewidoczny ortodontyczny aparat invisalign
Równe i piękne zęby to marzenie wielu naszych pacjentów. Często zniechęca ich do założenia aparatu obawa przed wieloma dyskomfortami i możliwymi komplikacjami towarzyszącymi leczeniu ortodontycznemu. W odpowiedzi na to powstał system Invisalign. To najnowocześniejsza metoda leczenia ortodontycznego, która w USA, Japonii, Hiszpanii oraz wielu innych rozwiniętych krajach, staje się powoli podstawowym sposobem leczenia ortodontycznego. Od niedawna wprowadzona również na rynek polski jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych form leczenia, które nieuchronnie będą przez nią wypierane.

Podczas tradycyjnego leczenia klasycznym aparatem ortodontycznym, najczęściej pacjenci narzekają na konieczność noszenia przyklejonych do zębów zamków ortodontycznych. Zamki nie wyglądają estetycznie, utrudniają higienę, podrażniają i kaleczą jamę ustną. Metoda Invisalign nie wymaga przyklejania do zębów żadnych ostrych lub raniących elementów metalowych. Tradycyjne metalowe zamki ortodontyczne mogą powodować uczulenie. Ze względu na ich brak w tej technice nie musimy się także tego obawiać.

Technologia Invisalign to system cyfrowo produkowanych przeźroczystych nakładek, które noszone są na zębach. Wykonane z termoplastycznego tworzywa, pozostają praktycznie niewidoczne podczas użytkowania. Można je ściągnąć na czas jedzenia oraz do mycia i nitkowania zębów. Nie ma również przeszkód, by w specjalnych okolicznościach również je zdejmować, np. do zdjęcia czy na wyjątkowe uroczystości takie jak ślub. Dlatego też podczas leczenia metodą Invisalign zęby pozostają zdrowe, czyste, nieprzebarwione.

Jesteśmy certyfikowanym gabinetem mogącym leczyć metodą Invisalign. Dzięki najnowocześniejszemu skanerowi 3D, nie trzeba w naszej klinice pobierać wycisków tradycyjną masą wyciskową. Skaner 3D umożliwia pobranie wirtualnych wycisków i w ciągu kilku minut wstępne zaplanowanie leczenia. Na ekranie komputera można wtedy zobaczyć jak będą wyglądały nasze zęby po korekcji wady. Przed decyzją o rozpoczęciu leczenia pacjent może otrzymać na swój adres e-mail wizualizację stanu zębów, która w przybliżeniu pokaże jakie efekty mogą zostać uzyskane w trakcie i po czasie trwania leczenia. W momencie kiedy osoba taka zaakceptuje plan leczenia zamawiane są nakładki Invisalign, które gwarantują osiągnięcie zaplanowanego celu.
Niewidoczny ortodontyczny aparat invisalign
Estetyczne i niewidoczne aparaty ortodontyczne
Estetyczne i niewidoczne aparaty ortodontyczne
Na samym początku, przez kilka pierwszych godzin po założeniu nowej nakładki Invisalign można odczuwać pewien dyskomfort. Bierze się to z tego, że zęby delikatnie się przesuwają, ale wrażenie to szybko ustępuje. Na co dzień używanie nakładek Invisalign zapewnia komfort, także osobom z niskim progiem odczuwania bólu.

Oprócz tego aparat ortodontyczny Invisalign nie zmieniają sposobu mówienia – poza krótkim okresem wstępnej adaptacji, w trakcie którego trzeba się przyzwyczaić do noszenia nakładek. Na początku wypowiadane zdania mogą brzmieć mniej wyraźnie. Można jednak przyspieszyć proces adaptacji – czytając na głos lub śpiewając!

Jeśli chodzi o jedzenie, to w tym zakresie nakładki Invisalign mają zdecydowaną przewagę nad typowymi aparatami, ponieważ w trakcie ich stosowania można jeść wszystko – trzeba je tylko przed posiłkiem zdjąć. Wyjątkiem jest żucie gumy, które jest niewskazane, gdy nakładki są noszone. Palenie papierosów może również spowodować nieestetyczne zabarwienie fabrycznie niewidocznych aparatów ortodontycznych. Tak samo jest z piciem. Nosząc nakładki Invisalign można normalnie pić zimne lub letnie, lecz nie barwiące płyny. Należy unikać napojów gorących, które mogą zniekształcić termoplastyczną nakładkę.

Jak dbać o aparat ortodontyczny Invisalign?
Nakładki należy wymieniać co 7-10 dni. Nie ma potrzeby w tym celu zasięgać opinii lekarza. Szczegółowy plan z terminami wymiany nakładek pacjent otrzymuje na początku leczenia. Produkt jest dostępny w zasadzie dla wszystkich pacjentów – za pomocą systemu Invisalign możliwe jest leczenie niemal wszystkich wad zgryzu, które normalnie leczone są przy użyciu klasycznego aparatu ortodontycznego z naklejanymi na zęby zamkami.

Całkowity okres leczenia jest różny dla różnych osób i zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Średnio czas terapii waha się pomiędzy 6 a 18 miesięcy. Na to jak długi jest okres noszenia nakładek wpływa między innymi to czy pacjent stosuje się dokładnie do zaleceń wydanych przez lekarza.

W ofercie kliniki 3G Dentist w Krakowie znajdują się m.in. usługi: