Diagnostyka

Częste kontrole służą
Dla wielu osób wizyta u stomatologa to niestety przykry obowiązek i bardzo często odkładana jest jako ostateczność. Dopiero w chwili, gdy pojawia się ból zęba, decydują się wybrać na taką wizytę. Skutkuje to w większości wypadków koniecznością przeprowadzania kosztowych i czasem bolesnych procedur (chociaż staramy się być zawsze delikatni). Dlatego tak ważne są regularne kontrole stanu jamy ustnej i uzębienia. Pozwala to wykryć wczesne etapy schorzeń i zapobiega tym samym ich rozwojowi.

Podczas oferowanej, przez naszych lekarzy, diagnostyki stomatologicznej przeprowadzane są bardzo dokładne badania uzębienia pacjenta. Nigdy nie lekceważymy sugestii osób, które korzystają z naszych usług oraz sprawdzamy wszelkie zgłoszone przez nie wątpliwości, co eliminuje ryzyko przeoczenia pierwszych oznak próchnicy i innych schorzeń.
Częste kontrole służą
Badania obrazowe, czyli etap II
Badania obrazowe, czyli etap II
Nowoczesne metody diagnostyki obrazowej w stomatologii niosą ze sobą olbrzymią ilość korzyści – zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza. Dla stomatologów oznaczają one możliwość szybkiego postawienia dokładniejszej diagnozy, ze znikomym ryzykiem błędu. Dzięki swojej precyzyjności, badania obrazowe pozwalają bardzo dokładnie pokazać wszystkie struktury anatomiczne jamy ustnej u pacjenta, co wielokrotnie rozwiewa wątpliwości diagnostyczne. To z kolei przekłada się zarówno na możliwość przygotowania konkretnego planu leczenia oraz większy komfort pracy.

Dokładna oraz szybka diagnoza jest też niewątpliwie korzyścią dla pacjenta. Otrzymuje on wiedzę odnośnie swojego stanu zdrowia, a także fachową pomoc, ukierunkowaną ściśle na jego problem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zaplanowanie leczenia przez stomatologa oraz przedstawienie tego planu pacjentowi pozwala uświadomić mu, jakie będą wykonywane u niego kolejne procedury, jakie poniesie koszty itp. To przekłada się z kolei na zaufanie pacjenta do lekarza oraz zmniejszenie ilości stresu, towarzyszącego często przy leczeniu stomatologicznym.

W ofercie kliniki 3G Dentist w Krakowie znajdują się m.in. usługi: